رنگ آمیزی نما با رنگ کنیتکس

رنگ آمیزی نما با رنگ کنیتکس به دانش و تخصص کافی نیازمند است. رنگ کنیتکس به دلیل بافت دار بودن و محافظت از سطح و برطرف نمودن ایرادات بسیار طرفدار پیدا کرده است. اجرای رنگ آمیزی نما با رنگ کنیتکس علاوه بر هزینه کمتری که دارد موجب برطرف کردن ایراداتی مانند سوراخ و ترک و موج های دیوار می شود. برای اجرای سریع تر این تکنیک رنگ آمیزی، از اسپری یا پیستوله استفاده می شود که سرعت رنگ آمیزی و همچنین پوشش دهی را افزایش می دهد.

رنگ آمیزی نما با رنگ کنیتکس

رنگ آمیزی نمای ساختمان

رنگ آمیزی نمای ساختمان به ایجاد جلوه ای تازه در نمای آن می انجامد. امروزه با استفاده از روش های جدید، انجام این کار نسبت به گذشته حرفه ای‌تر و همچنین راحت‌ تر شده است.

رنگ آمیزی نمای ساختمان با رنگ آمیزی نمای داخلی آن متفاوت است. زیرا رنگ به کار رفته در نمای بیرونی باید علاوه بر اینکه ماندگاری و طول عمر بالایی داشته باشد، جلا و زیبایی خود را در برابر شرایط آب و هوایی متغیر مثل تابش شدید نور خورشید و اشعه فرابنفش و نیز بارش باران حفظ نماید. این نوع از رنگها علاوه بر این باید ضد گرد و غبار، ضد آب، ضد حرارت و غیره باشند. به طور کلی این رنگ ها علاوه بر زیبایی باید به گونه ای باشند که در برابر عواملی همچون سایش، گرما و سرما، کپک و قارچ، نشست های ساختمانی و ترکهای احتمالی مقاوم باشند.

 

مراحل رنگ آمیزی نما

مراحل رنگ آمیزی نما شامل شستشوی کامل نما به جهت جلوگیری کردن از پوسته شدن رنگ و نیز کاهش کیفیت رنگ آمیزی می شود. در مرحله بعد توسط بتونه های مخصوص نما، مرمت، ترمیم و درزگیری سطوح برای ایجاد سطحی یکنواخت و صاف انجام می پذیرد. سپس پرایمر رنگ و زیرسازی جهت چسبندگی بیشتر و جذب بهتر رنگ بر روی سطوح انجام می گیرد.

مرحله بعدی در رنگ آمیزی نما اجرای آسترسازی است. پس از آن با ادوات مخصوص مثل قلم مو، پیستوله، غلطک و… رنگ آمیزی انجام می شود.

دوام رنگ های نمای ساختمان به نوع کیفیت آن وابسته است که تا 15 سال نیز ماندگاری دارد. بهترین زمان رنگ آمیزی نمای ساختمان فصل های بهار و تابستان است. زیرا گرمای هوا در این فصول باعث می شود که رنگ بهتر و کامل تر خشک شود.

رنگ آمیزی نمای ساختمان اگر به شکل رنگ بندی های مدرن یا کلاسیک طراحی و اجرا شود حس بسیار خوبی را منتقل می کند. برای اینکه حس بهتری از محیط خود داشته باشید در انتخاب رنگ مناسب برای نما با نهایت سلیقه رنگ مناسب را انتخاب نمایید.

 

رنگ آمیزی نما با رنگ کنیتکس

 

ویژگی و مزایای رنگ کنیتکس

از جمله ویژگی و مزایای رنگ کنیتکس این است که شما عزیزان می توانید برای سطوحی مثل سنگ و سیمان و فلز و… از این رنگ استفاده کنید. این نوع از پوشش ها به علت ضخامت مناسب، عایق حرارتی و صوتی نیز محسوب می شوند.

از دیگر ویژگی و مزایای رنگ کنیتکس این است که می تواند به عنوان یک پوشش محافظ عمل کند. در نتیجه از زوال یافتن سطوح در اثر هر گونه سایش و خوردگی جلوگیری به عمل می آورد. بنابراین رنگ کنیتکس می تواند یک پوشش ضد خوردگی را با هر ضخامتی تولید نماید.

سرعت اجرای رنگ کنیتکس، تنوع رنگی و همچنین تنوع در بافتش بسیار بالاست. این رنگ از نظر زیبایی اهمیت زیادی داشته و محصولی بسیار باصرفه از لحاظ اقتصادی می باشد. نوع دانه درشت این دسته از رنگ ها می تواند نواقص ظاهری سطوح مختلف را به طور کامل پوشش دهد.

 

رنگ آمیزی نما با رنگ کنیتکس

 

هزینه رنگ آمیزی نما با رنگ کنیتکس

هزینه رنگ آمیزی نما با رنگ کنیتکس برای هر برند متفاوت است. هزینه این نوع رنگ آمیزی به عوامل مختلفی بستگی دارد. این هزینه به کیفیت مواد اولیه ی بکار رفته در آن بستگی دارد. هزینه ی اجرا نیز بستگی به ارتفاع و متراژ نما و زیرسازی دارد. نوع رنگی که مصرف می شود نیز در هزینه رنگ آمیزی نما با رنگ کنیتکس تاثیر گذار است. مثلا رنگ کنیتکس پلاستیک نسبت به رنگ کنیتکس اکریلیک ارزان تر است. رنگ آمیزی نمای ساختمان از رنگ آمیزی داخلی ساختمان سخت تر و خطرناک تر است.

در اجرای رنگ آمیزی نما با رنگ کنیتکس رنگ کار یا نقاش هم باید از تجربه لازم و کافی به جهت کار در ارتفاع برخوردار باشد. حتما از اصول ایمنی کار در ارتفاع پیروی کرده و از تجهیزات ایمنی مناسب استفاده‌ نماید. زیرا اجرای غلط کار توسط افراد نابلد منجر به ماندگاری کمتر رنگ و پوسته شدن آن بعد از مدتی می شود. البته باید به یک نکته مهم هم توجه داشته باشید، در صورتی که سطح کار قبل از انجام رنگ آمیزی نیاز به بازسازی داشته باشد، هزینه اجرای کار بالاتر خواهد رفت.

نمونه کار رنگ آمیزی نمای ساختمان توسط گروه پازل دیزاین

شما عزیزان برای اجرای هرچه بهتر رنگ آمیزی نما با رنگ کنیتکس می توانید با کارشناسان خبره ما در گروه نقاشی ساختمان پازل دیزاین، با بیش از 17 سال سابقه در نقاشی و رنگ آمیزی منازل، ادارات و…  تماس حاصل نمایید.

 

جهت دریافت قیمت و مشاوره رایگان با شماره زیر تماس بگیرید:

 تماس با نقاشی ساختمان پازل دیزاین