رنگ آمیزی نمای ساختمان

رنگ آمیزی نمای ساختمان و محیط درونی خانه اگرچه مسئله مهمی است که کمتر به آن پرداخته می شود، اما امروزه بسیار پر رنگ تر از قبل شده است. در ابتدا حائز اهمیت است که نقش رنگ ها را در محیط مان یاداور شویم. امروزه محققان بیش از پیش به اهمیت رنگ ها بر زندگی و احساس انسانها، اشاره می کنند و حتی در دانشگاه های مهم دنیا رشته های زیادی در راستای این موضوع به وجود امده است.

رنگ آمیزی نمای ساختمان

رنگ ها شما را تحت تاثیر قرار می دهند

شما خواسته یا نا خواسته تحت تاثیر رنگ ها قرار دارید. تصور کنید بیشتر وقت خود را در اتاقی می گذرانید که هیچ علاقه ای به رنگ دیوارهایش ندارید،  به مرور زمان قطعا افسرده خواهید شد و کارایی تان نیز پایین می آید.حال تصور کنید بر عکس این موضوع وجود دارد، شما تماما در محیطی هستید که رنگ آن باعث می شود سرزنده و شاداب باشید ، در این اتاق بهتر کار خواهید کرد،

بهتر درس می خوانید و بهتر به خواب می روید؛  مثلا مهم است که برای اتاق خواب از رنگ های ارام استفاده کنید، رنگ هایی مثل قرمز باعث بی خوابی  و در نتیجه  بد خلقی شما خواهند شد. پذیرایی و آشپزخانه رنگ های مخصوص به خودشان را می طلبند.

همانطور که فضای درون خانه نیاز به رنگ و روح خاص خودش را دارد، برای بیرون آن نیز همین قضیه صدق می کند.شما نمی توانید فضای درون خانه خود را زیبا و مجلل کنید و بگذارید نمای بیرونی همانطور که هست بماند و بالعکس. رنگ آمیزی نمای ساختمان و نمای داخلی آن را به شکل جدا و مخصوص به خود باید انجام دهید.

علم فنگشویی در این باره حرف های زیادی برای گفتن دارد.عده ای معتقدند با شناخت عدد کوای خود ، می توانید رنگ هایی را بشناسید که برای شما مفید خواهند بود. برای مثال شاید رنگ مشکی همانقدر که برای فردی افسرده کننده است،  برای شما لذتبخش باشد. نیاز به توضیح نیست که بگویم هر فردی نیاز دارد در محیطی باشد که در آن از رنگ مورد علاقه اش استفاده شده است.

فرض کنید انتخاب کرده اید که چه رنگهایی را برای محیط درون و بیرون خانه خود می خواهید، قضیه قطعا به همین جا ختم نخواهد شد. نحوه قرار دادن و آمیختن این رنگ ها کنار هم و همینطور انتخاب رنگهای مناسب است که  نیازمند تجربه و دانش فراوان افراد کاربلد است.

 

رنگ آمیزی نمای ساختمان

 

رنگ آمیزی نمای سیمانی

نمای سیمانی ساختمان به مرور کدر و بی روح می شود، با رنگ کردن آن زیبایی ساختمان و محله خود را چند برابر کنید. آن ساختمانی را داشته باشید که به کوچه زیبایی می بخشد، و توجه هر عابری را بع خود معطوف می کند. در انتخاب رنگ برای سیمان باید به شدت دقت کنید، چرا که از حساسیت زیادی برخوردار است.

 

رنگ مخصوص نمای سیمانی

برای رنگ آمیزی سیمان ها باید از رنگ هایی استفاده شود که امکان تنفس به دیوار بدهد و باعث خرابی آن نشود. کوچکترین بی احتیاطی ممکن است به سیمان ها آسیب رسانده و خسارت های جبران ناپذیری به بار آورد.

پس به شما توصیه می کنم این کار را به متخصص آن واگذار نمایید و اینگونه خیال خود را آسوده کنید. رعایت نکاتی از این قبیل برای رنگ آمیزی نمای ساختمان بسیار مهم است، برای مثال اینکه قبل از رنگ آمیزی حتما باید خشک بودن سیمان ها چک شود.

رنگ هایی مثل رزین آکریلیک، که بر دو پایه آب و روغن است در برابر اشعه مقاوم است، بدون بو و آسیب ناپذیر است و همچنین بر روی سطح گچی و سیمانی نیز قابل استفاده است.

همچنین برای سطوح بتنی و سیمانی رنگ آمیزی نما با رنگ کنیتکس هم یکی از بهترین گزینه ها بود و پیشنهاد می شود.

 

نقاشی نمای بیرونی ویلا

 

نقاشی نمای بیرونی ویلا

دوست دارید صاحب ویلایی باشید که حتی از فاصله ی دور هم چشم ها را به خود مشغول می کند؟ از آنهایی که در اندازه و ساخت با بقیه یکسان است اما چیزی در آن وجود دارد که باعث تمایزش با دیگر ویلاها می شود؟

قطعا خودتان تجربه این را داشته اید که به شمال کشور سفر کرده باشید و از زیبایی و نحوه رنگ آمیزی برخی ویلاها و ساختمان ها حیرت زده شده باشید؛ این ها اگرچه ساده به نظر می رسد اما دقت و تجربه یک تیم حرفه ای و با تجربه را می طلبد. این بسیار مهم است که خصوصیاتی مانند محیطی که ویلا در آن قرار گرفته، در کنار نوع ساخت آن، مصالح به کار رفته در آن و سلیقه صاحب اثر همگی با هم و به اندازه در نظر گرفته شوند.

با توجه به گفته های بالا و دانش خودتان، اکنون بیش از قبل به اهمیت رنگ های محیط خود پی برده اید، پیشنهاد ما برای شما انتخاب تیمی حرفه ای و با تجربه است، شما باید آسوده خاطر باشید که رنگ آمیزی خانه و محیط اطرافتان را به دست افراد حرفه ای سپرده اید، در این زمینه با خیال راحت می توانید از خدمات نقاشی ساختمان گروه پازل دیزاین با بیش از 15 سال تجربه اعتماد کنید.

 

نقاشی ساختمان گروه پازل

 

جهت دریافت قیمت و مشاوره رایگان با شماره زیر تماس بگیرید:

 تماس با نقاشی ساختمان پازل دیزاین