بازسازی ساختمان و نوسازی خانه های قدیمی

می دانیم که ساختمان ها در گذر زمان فرسوده می شوند و یا دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان از مد می افتد. اغلب مردم به لحاظ اقتصادی رغبتی به تعویض خانه قدیمی خود، یا حتی تخریب خانه های قدیمی از پایه و ساخت خانه جدید را ندارند. اما بازسازی ساختمان های قدیمی می تواند یک تصمیم منطقی برای اعمال تغییرات بزرگ در فضای خانه باشد، که از موارد قبلی مقرون به صرفه تر نیز است.

دلایل نوسازی ساختمان

در ساختمان های قدیمی سیستم های لوله کشی ساختمان پس از گذشت یک مدت زمانی دچار استهلاک می شوند. گچ کاری و سفید کاری داخل ساختمان، نمای بیرونی آن یا کفپوش ها کثیف و خراب شده و سبب می شود ساختمان زشت و کریه جلوه نماید. ساختمان های قدیمی حتی اگر قابل استفاده نیز باشند، دیوارها و کف کثیف آن موجب افسردگی ساکنان آن خواهد شد، بنابراین نیاز ملزم به بازسازی دارند.

همانطور گفتیم برای همه افراد از لحاظ مالی مقدور نمی باشد، که کل زیربنای ساختمان را بکوبند و از نو ساختمان را بنا کنند. این عده کثیر ترجیح می دهند با جای تخریب کل بنای ساختمان ، بازسازی خانه و تعمیرات را اجرا می کنند.

بنابراین می توان گفت ما در دو حالت اقدام به بازسازی ساختمان و یا آپارتمان خود خواهیم کرد:

 • برخی مواقع دیوارهای ساختمان در اثر رطوبت، گرما و سرما یا حتی زلزله ترک برداشته و دچار ریزش می شوند. که در این حالت لازم است برای حذف استحکام ساختمان دیوارهای ترک خورده حتما مرمت شوند.
 • دومین حالت به منظور زیبا سازی دکوراسیون داخلی و یا نمای بیرونی آن انجام می گیرد. برای ایجاد تغییرات چشمگیر در فضای داخلی ساختمان ، کف آپارتمان یا خانه، آشپزخانه و دیوارهای آن را برای بازسازی در نظر می گیرند.

بطور کلی بازسازی خانه و ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی ساختمان، یک  گزینه بسیار خوبی برای ایجاد تنوع در روحیه ساکنان آن می باشد. تغییر در دکوراسیون داخلی منزل یک تغییر بزرگی در زندگی ساکنین آن است، که اثرات مثبت و بسیار تاثیرگذاری در رفتار و روحیه افراد می گذارد. انسان ها به طور ذاتی از یکنواختی خسته می شوند و  تمایل زیادی به تنوع در زندگی خود دارند، به همین دلیل بازسازی و ایجاد یک دکوراسیون مدرن در فضای داخلی آن حسی خوشایندی  را در آن ها  به وجود می آورد.

جهت دریافت مشاره رایگان و برآورد هزینه بازسازی ساختمان با ما تماس بگیرید:

تماس با نقاشی ساختمان پازل دیزاین
اصول بازسازی ساختمان
اصول و قوانین بازسازی خانه​

اصول و قوانین بازسازی خانه

ما گفتنی است که تخریب و بازسازی آپارتمان ، فضای داخلی ساختمان و نمای بیرونی آن اصول و قوانین خود را دارد. برخی دیوارهای داخلی آپارتمان به عنوان ستون، موجب استحکام آن هستند ، از این رو باید این چنین دیوارهایی که وزن ساختمان بر روی آن ها می باشد را شناسایی کرد.

دیوارهایی که نقش ستون ساختمان را دارند، نمی توان به طور کامل تخریب کرد، از این رو  فقط سطح دیوار را تا رسیدن به آجر دیوار برمی دارند. برای این که گچ کاری این دیوارها تمیز آب دربیاد و در پایان یک یک دیوار صاف و تمیز داشته باشید بهتر است  کار را به یک گچ کار ماهر بسپارید.

شرکت پازل یزاین با متخصصین خبره در حیطه اجرای دکوراسیون منزل و بازسازی ساختمان فعالیت دارد، ما به شما پیشنهاد می کنیم به جهت انجام یک بازسازی اصولی از متخصصین این شرکت کمک بگیرید. برای ارزیابی بیشتر می توانید از نمونه کارهای بازسازی این شرکت دیدن فرمائید و با یک اطمینان خاطر خانه خود را برای بازسازی به این شرکت بسپارید!

نکات خیلی مهم در فرایند بازسازی ساختمان

 • مشاوره با افراد ماهر و کارآمد که در زمینه بازسازی ساختمان فعالیت دارند را در اولویت کارتان بگذارید. نیاز به استخدام متخصصین کارآمد در هر مرحله از پروژه، ضروری است. پروژه بازسازی، از قسمت طراحی گرفته تا تخریب و ساخت، برای پیشبرد موفق عملیات، در گرو یک مدیریت و برنامه ریزی اصولی است.
 • در انجام تغییرات در دکوراسیون داخلی یک بخش ، تناسب را در کل فضای ساختمان در نظر بگیرید. قسمت هایی از ساختمان که در بازسازی قرار است حفظ شوند را باید مشخص کنید تا در حین تخریب آسیبی به آن ها وارد نشود. به عنوان مثال شاید به تازگی کابینت های آشپزخانه های خود را تعویض کرده اید و صرفا می خواهید پیشخوان اپن را از آشپزخانه حذف کنید، از این رو موقع تخریب اپن باید مواظب باشید به کابینت ها آسیبی وارد نشود.
 • تخمین بودجه مورد نیاز برای بازسازی و برآورد دیگر هزینه های احتمالی در طی فرایند. اغلب افراد بازسازی ساختمان را به لحاظ اقتصادی و مقرون به صرفه بودن آن انتخاب می کنند، بنابراین برای بودجه بندی هزینه ها باید یک برنامه اصولی برنامه داشته باشید. توجه کنید اگر بودجه را به درستی مدیریت نکنید ممکن وسط کار تمام پول تان تمام شود! شما می مانید یک خانه ای آشفته و بهم ریخته!
 • مدیریت زمان اجرای بازسازی نیز بسیار مهم است، یک مدیریت نادرست سبب به طول انجامیدن پروژه بازسازی خواهد شد. مواردی از قبیل بکار گرفتن شیوه های مدرن طراحی در دکوراسیون داخلی.

اجرای بازسازی ساختمان به صورت مرحله به مرحله

 • اولین قدم در بازسازی آپارتمان مشورت گرفتن از افراد متخصص در این زمینه جهت آشنایی با نحوه بازسازی خانه
 • تهیه یک چک لیست از تمامی مواردی که نیاز به بازسازی دارند: از قبیل دیوارهای فضای داخلی خانه، کف و دیواره و کابینت های آشپزخانه، کمدهای دیواری ، کف سالن و اتاق ها، سرویس بهداشتی، سیستم لوله کشی ساختمان
 • برآورد بودجه مورد نیاز به انجام بازسازی ساختمان مورد نظر و یک برنامه ریزی مناسب برای تعیین روند کلی
 • حال نوبت به انجام تخریب قسمت هایی در نظر گرفته شده برای انجام تغییرات و طراحی با رعایت اصول و مقررات ایمنی ساختمان می باشد.
 • توجه کنید در زمان تخریب ملزم به قطع برق ، آب و گاز ساختمان برای جلوگیری از بروز خطرات احتمالی، می باشید.
 • پس از اتمام تخریب، نوبت به پاکسازی پسماندهای تخریب می باشد. پس از بیرون بری تمامی پسماندها و ابزارآلاتی که در حین تخریب استفاده شده است، مرحله ساخت و بازسازی شروع می شود.
 • در مرحله ساخت، نوسازی دیوارها, تعویض کابینت های آشپزخانه و کف پوش های و انجام تمامی دکوراسیون های برنامه ریزی شده در داخل ساختمان و نمای بیرونی صورت می گیرد.
 • در مرحله ی آخر و بعد از اتمام مراحل بازسازی خانه ، باید تمامی متریال ها و مصالح استفاده شده و همچنین ابزارآلات را محل ساختمان به بیرون منتقل کنید و گردو خاک کف ساختمان، درب و پنجره را کاملاً تمیز کنید.

برآورد هزینه بازسازی ساختمان

ارزیابی بودجه مورد نظر برای بازسازی خانه در رأس این پروسه قرار دهید. قبل از انجام هر کار اجرایی در جهت بازسازی ساختمان، حتما باید تمامی هزینه های آن را برآورد کنید. یک ارزیابی مالی درست منجر به یک برنامه ریزی دقیق در فرایند بازسازی خانه می گردد.

می توانید متریال مورد نظر خود را انتخاب کنید و با یک مدیریت درست وسط کار بودجه شما تمام نمی شود. مساله بودجه مهم ترین بخش بازسازی است و با یک یک بی دقتی و مدیریت نادرست، بازسازی شما نصفه نیمه خواهد ماند.

برای رهایی از این دام کافی است قبل از آغاز کار اجرایی، هزینه بازسازی خانه را محاسبه کنید و بخش های ضروری را برای تعمیر انتخاب نمائید.

هزینه بازسازی ساختمان

عوامل موثر بر هزینه بازسازی

فاکتورهای زیادی در هزینه بازسازی ساختمان  دخیل هستند. برخی از این عوامل عبارتند از:

 • متراژ ساختمانی که می خواهید بازسازی شود
 • محل قرار گیری ساختمان مثلا خانه ویلایی یا آپارتمان
 • متریال مورد استفاده برای دکوراسیون داخلی ساختمان و نمای بیرونی
 • ویژگی های خانه، نحوه طراحی دکوراسیون داخلی و اجرای آن
 • مدت زمان بازسازی و تعداد نیروی کار مورد نیاز برای انجام بازسازی و استخدام پیمانکار

جهت دریافت مشاره رایگان و برآورد هزینه بازسازی ساختمان با ما تماس بگیرید: