بازسازی آپارتمان چگونه انجام می شود؟

 آیا دوست دارید اقدام به بازسازی آپارتمان خود کنید؟ آیا آپارتمان شما دیگر مثل قبل برایتان جذابیت ندارد؟ برای بسیاری از ما پیش آمده است که در یک آپارتمان قدیمی زندگی کرده باشیم و پس از چند سال زندگی در خانه خود از ظاهر و دکوراسیون آن دل‌زده شده باشیم. اغلب فکر می‌کنیم هزینه‌های نوسازی آپارتمان بسیار سرسام آور است، پس آرزوی خود را در نطفه خفه می‌کنیم؛ اما واقعا آنطور که به نظر می‌رسد نیست و می‌توان با هزینه‌های بسیار کم، بازسازی بخش‌هایی از خانه را انجام داد یا با استفاده از چند ایده خلاقانه، دکوراسیون آپارتمان را تغییر داد و اطرافیان را به وجد آورد.

در ادامه قصد داریم شما را با کلیت نحوه بازسازی آپارتمان آشنا و در آخر یکی از حرفه‌ای ترین مشاوران و مجریان بازسازی ساختمان معرفی کنیم تا در صورت تمایل به انجام بازسازی آپارتمان، بهترین تصمیم را بگیرید.

 

بازسازی آپارتمان قدیمی

قبل از اینکه بخواهید به بازسازی آپارتمان خود بپردازید، اول باید موضع خود را مشخص و بر اساس بودجه عمل کنید. اولین سوالی که باید از خود بپرسید این است که آیا می‌خواهید آپارتمان قدیمی را به طور کامل بازسازی کنید یا خیر؟ قصد دارید با بودجه کم تنها در جزئیات آن تغییر ایجاد کنید؟ و بسیار سوال دیگر. یقینا گزینه‌های موجود برای تغییر آپارتمان و ایجاد جلوه‌ای متفاوت در آن، با صرف هزینه پایین و کم امکان پذیر خواهد بود، اما این به معنای حذف همه گزینه‌ها نیست و برخی از شرایط به گونه‌ای رقم خواهد خورد که شما را مجبور به پرداخت هزینه‌ی بسیار زیاد می‌کند.

تغییرات مختلف مانند رنگ کردن دیوار و پنجره‌ها، کارگزاری دستگیره‌های جدید، بازسازی یا نوسازی درها، کمد لباس و قفسه‌ها، جایگزینی فرش‌های نو با نمونه‌های قدیمی جزو این گزینه‌ها است که می‌تواند با هزینه‌ای کم نیز باعث ایجاد یک تفاوت چشمگیر در ظاهر و دکوراسیون منزل شود.

بازسازی آپارتمان قدیمی

برخی از افراد دوست دارند بازسازی‌های عمده‌ای را در آپارتمان خود انجام دهند. آن‌ها می‌خواهند دکوراسیون کلی ساختمان را تغییر دهند که در این صورت نیاز است موارد زیر را برای بازسازی در نظر بگیرند.

  1. تغییر در ظاهر آشپزخانه

آشپزخانه قلب هر خانه‌ای به شمار می‌آید و بیشترین ارزش و تاثیرات بصری را به آپارتمان می‌بخشد، بنابراین برای این بخش از خانه هر چقدر بیشتر بتوانید هزینه کنید، برای ظاهر کلی خانه بهتر خواهد بود و علاوه بر آن بر قیمت خانه نیز می‌افزاید. اگر بودجه محدودی دارید می‌توانید یک سری تغییرات کلی در ظاهر آشپزخانه‌ایجاد کنید. برای مثال به تعویض سینک و قسمت‌های جلوی کشوها و درهای کابینت بسنده کنید. ایجاد چند تغییر کوچک می‌تواند تا حدود زیادی جلوه‌ی آشپزخانه را حسابی دگرگون کند؛ اما اگر در مسیر بازسازی عمده آشپزخانه قرار دارید، اول از همه باید بودجه بندی خود را مشخص کنید تا بتوانید تصمیم درستی در این راستا بگیرید.

اگر از لحاظ مالی مشکلی ندارید که بحث کاملا جداست و کافیست کار را به یک طراح دکوراسیون داخلی حرفه‌ای بسپارید تا تغییرات را به پیش ببرد؛ حتی اگر چندان از نظر صرف هزینه نگران نیستید هم بهتر است در مورد هزینه ها یک تحقیقات کلی انجام دهید، چرا که ممکن است برخی هزینه‌های هنگفت را انجام دهید و در نهایت آنطور که دوست دارید به نتیجه دلخواه دست پیدا نکنید. پس باید دقیقا بدانید که چه چیزی برای بازسازی آپارتمان قدیمی شما بهتر است!

 در آشپزخانه گزینه‌های زیادی برای نوسازی وجود دارد، از اجاق گاز، هود، یخچال و به طور کلی وسایل برقی گرفته تا کف آشپزخانه، دیوارها و کابینت‌ها. به همین منظور قبل از اقدام به بازسازی بهتر است بدانید که دقیقا چه چیزی می‌خواهید و بودجه خود را تعیین کنید.

  1. بازسازی سرویس بهداشتی

بعد از آشپزخانه، سرویس بهداشتی هم به دلیل استفاده مکرر و رفت و آمد زیاد در دکوراسیون منزل بسیار اثرگذار خواهد بود و نسبت به سایر نقاط خانه نیز خیلی زودتر فرسوده می‌شود؛ بنابراین اگر قصد بازسازی آپارتمان خود را دارید باید این بخش از خانه را هم در لیست خود قرار دهید و برای بازسازی آن برنامه‌ریزی کنید.

 شما می‌توانید برای بازسازی آپارتمان قسمت سرویس بهداشتی، تمامی لوله‌ها، شیرآلات، اتصالات، روشویی، آینه، کف سرویس و دیوار آن را تغییر دهید. اگر دوست دارید فضای سرویس بهداشتی خود را بزرگ‌تر کنید، می‌توانید یک دیوار را حذف و بجای آن از اتاقک شیشه‌ای مخصوص برای حمام استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که فضای سرویس بهداشتی شما بزرگ‌تر جلوه کند.

  1. تعویض پنجره‌ها

پنجره‌های مجتمع از دیگر گزینه‌هایی هستند که می‌توانند تا حدودی یکنواختی ساختمان را تغییر دهند. اگر اجازه جابجایی و یا تغییر اندازه پنجره را دارید که چه بهتر؛ در غیر این صورت می‌توانید با تغییر خود پنجره، رنگ آمیزی آن و یا تغییر کرکره و پرده، ظاهر آن را زیبا کنید.

  1. تغییر روشنایی خانه

یکی دیگر از روش‌های بازسازی دکوراسیون خانه جابجایی و تغییر چراغ‌های خانه است. اگر سقف خانه بلند است، می‌توانید با ایجاد یک سقف کاذب جای نصب چراغ‌ها را تغییر دهید و روشنایی جدیدی برای خانه ایجاد کنید.

بازسازی آپارتمان

نوسازی آپارتمان کوچک

روند بازسازی آپارتمان کوچک، کمی با خانه‌هایی که بزرگ‌تر هستند متفاوت است؛ زیرا جای کار کمتری وجود دارد و می‌تواند مانعی برای اجرای برخی ایده‌ها باشد، اما از طرفی صرف هزینه ها نیز بهتر خواهد بود.

رعایت برخی نکات در بازسازی آپارتمان‌ کوچک، کمک می‌کند تا بتوانید فضای رویایی خود را ایجاد کنید؛ مثلا ایجاد روشنایی بیشتر در یک خانه کوچک می‌تواند یک چالش هیجان انگیز باشد که در دل‌باز کردن خانه کمک زیادی خواهد کرد؛ همچنین می‌توانید با ایجاد فضای اضافی، تغییر زیادی در آپارتمان کوچک خود داشته باشید. پس تا می‌توانید با نصب کمد و قفسه، وسایل اضافی را روی دیوارها جای دهید. برداشتن یک دیوار مثلا دیوار آشپزخانه نیز می‌تواند فضا را بازتر نشان دهد. رنگ آمیزی اصولی خانه و تعویض کاشی‌ها نیز می‌تواند در بزرگ‌تر نشان دادن فضا کمک زیادی به شما کند.

 

پیمانکار بازسازی آپارتمان

اگر به دنبال این هستید که کار بهبود دکوراسیون منزل خود را به پیمانکار بازسازی آپارتمان بسپارید، از گروه پازل دیزاین برای اجرای آن کمک بگیرید. بهترین ایده برای شروع بازسازی آپارتمان، دریافت مشاوره از یک گروه متخصص است تا هزینه‌ بازسازی ساختمان را به صورت اصولی مدیریت کند.

استفاده از تجربه یک پیمانکار بازسازی آپارتمان می‌تواند در کاهش هزینه ها و عبور از موانع احتمالی به شما کمک زیادی کند. ضمن اینکه نتیجه نهایی بر اساس عملکرد یک گروه متخصص به مراتب بسیار بهتر از اجرای کار به صورت غیرحرفه‌ای خواهد بود؛ بنابراین توصیه می‌شود بازسازی خانه خود را به یک پیمانکار بازسازی آپارتمان بسپارید تا نگرانی از این بابت برای شما پیش نیاید.

 

جهت دریافت قیمت و مشاوره رایگان با شماره زیر تماس بگیرید:

 تماس با نقاشی ساختمان پازل دیزاین