قیمت بازسازی ساختمان به چه شرایطی بستگی دارد؟

اکثر ساکنین خانه های قدیمی در منزل خود احساس راحتی می کنند ولی نیاز به یک خانه با طراحی زیبا و آرامش بخش دارند، اینگونه افراد بازسازی را انتخاب می کنند. هزینه بازسازی ساختمان، نسبت به هزینه ساخت بنا از لحاظ اقتصادی کمتر است، پس بسیاری از مالکان، بازسازی را به عنوان اولویت اصلی خانه خود قرار می دهند. همواره تغییر دکور منزل یا تعمیر آن، بازسازی خانه محسوب نمی شود، قبل از بازسازی خانه تان حتما از یک گروه مجرب با تجربه ی بالا کمک بگیرید. بازسازی ها به دو دسته ی سبکی و حفاظتی تقسیم بندی می شوند.

در بازسازی ساختمان ، بازسازی دکوراسیون داخلی مورد توجه قرار می گیرد؛ می توان بخش هایی از دکور داخلی خانه را تغییر دهید و برای این تغییر از روش های مختلف طراحی داخلی استفاده نمایید؛ مثلا در کنج های دیوار از آینه کاری استفاده شود؛ یا بخش هایی که در خانه که نمی خواهیم به چشم بیایند، رنگ سفید به کار ببریم. از کاغذ دیواری ها با طراحی مدرن استفاده کنید. می توانید طاقچه یا پنجره های بدون کاربرد را تبدیل به قفسه های چوبی گل و گیاه یا کتاب نمایید. همیشه تغییر وسایل منزل یا تعمیر آن دلیل بر بازسازی خانه نیست، یک گروه مجری با تجربه ی بالا می تواند در نوسازی مناسب خانه تان، به شما کمک کند.

دسته ی دوم یعنی بازسازی حفاظتی، مربوط به ترمیم سازه یا نمای خانه می شود. البته هزینه بازسازی ساختمان ، در مناطق مختلف کشور با توجه به شرایط آب و هوایی متفاوت است. مثلاً در مناطقی که بارش باران وجود دارد، باید از مصالحی استفاده کنیم که در مقابل رطوبت مقاوم باشند.

عده ای با توجه به شرایط خانه خود برای بازسازی، همه قسمت‌ها را دست خوش تغییر قرار می دهند و برخی دیگر نسبت به شرایط خود، تنها بخشی از خانه را که نیاز است، بازسازی می‌کنند. دیوارها و کف ساختمان نسبت به سایر بخش ها تأثیرگذاری بیشتر در بازسازی دارند چون همیشه در دید هستند.

قیمت بازسازی منزل نسبت به عواملی که عنوان شد متغیر خواهد بود. پس باید ابتدا با توجه به منطقه مورد زندگی، فصل اجرا، شرایط کار بازسازی را سنجید و سپس با یک گروه مجرب در این زمینه قرارداد بازسازی منعقد نمود.

 هزینه بازسازی ساختمان

برآورد هزینه بازسازی ساختمان

اگر تجربه ی کار بازسازی را ندارید، برآورد هزینه بازسازی ساختمان برایتان بسیار سخت می شود، درخواست و نظر کارفرما در کنار شرایط محیطی و کاری ساختمان، میزان هزینه ی بازسازی را افزایش می دهد. به همین دلیل هزینه بازسازی آپارتمان یا ساختمان ثابت نیست و وابسته به شرایط است. عموماً افرادی که برای اولین بار در طول زندگی در ساختمان خود نیاز به بازسازی پیدا می کنند، هزینه ها را، فقط مربوط به متریال و دستمزد می بینند و در پایان کار، وقتی هزینه بازسازی ساختمان از رقم تمام شده بسیار کمتر می شود، متعجب می شوند.

 همیشه تا 15 درصد به هزینه برآورد شده خود اضافه کنید تا دقیقتر قیمت بازسازی خانه را داشته باشید. هنگامی که شما به عنوان کارفرما برای بازسازی خانه با گروهی متخصص قرارداد می بندید، آنها در قدم اول یک بازه ی قیمتی دقیق با توجه به متراژ ساختمان، جنس متریال و سختی شرایط کار به شما اعلام می کنند، که این بازه تا حد زیادی تغییر نخواهد کرد.

بهتر است با ساخت یک چک لیست، مقدار هزینه لازم برای بازسازی خانه خود را بدانید. عمده هزینه های بازسازی خانه: طراحی مجدد داخل ساختمان، کف سازی، طراحی دیوار، دکوراسیون داخلی، تعمیر سقف و … می باشد. در چک لیست خود حتما به مصالح مورد نیاز یا متعلقات بازسازی مانند: سیمان، ماسه، گچ، پودر سنگ، میخ، کابل براتصالات برق و آب و… نیز باید اشاره کنید.

اگر بازسازی خانه را بر عهده گروه متخصص قرار می دهید باید لیستی از نیازها و درخواست هایی خود تهیه کنید. در این لیست بخش هایی از ساختمان که قرار است تغییر کند یا به آن ها اضافه شود، میزان هزینه در نظر گرفته شده و سبک طراحی مورد پسند خود را، بنویسید.

ممکن است میزان هزینه در نظر گرفته شده از جانب شما برای پیمانکار بسیار کمتر از حد انتظار باشد؛ زیرا شما در تعیین میزان هزینه بازسازی، دستمزدها، فصل اجراء، بازسازی لوازم آشپزخانه و سرویس بهداشتی و تغییر در کاربری های مختلف ساختمان را مد نظر نداشته اید.

 

هزینه بازسازی ساختمان

هزینه بازسازی خانه سال 1401

آخرین هزینه بازسازی خانه سال 1401 را می توان اینگونه شرح داد:

 • هزینه گچ کاری هر متر مربع بدون مصالح 20 تا 40 هزار تومان
 • نصب هر متر مربع کاشی و سرامیک با مصالح 200 تا 300 هزار تومان
 • هزینه نصب هر متر مربع با مصالح 300 تا 600 هزار تومان
 • هزینه هر متر مربع تیغه‌چینی به همراه مصالح 120 تا 180 هزار تومان
 • هزینه هر متر مربع آجرچینی با مصالح 100 تا 200 هزار تومان
 • هزینه هر متر مربع انواع سقف کاذب کناف همراه مصالح 200 تا 300 هزار تومان
 • هزینه نقاشی هر متر مربع 50 تا 80 هزار تومان
 • هزینه کارگر ساختمانی روزمزد 120 تا 160 هزار تومان
 • هر متر مربع لوله‌کشی بدون مصالح 40 تا 60 هزار تومان
 • هزینه نصب هر متر مربع پنجره UPVC همراه با مصالح 1 میلیون تا 1 میلیون و هشتصد هزار تومان ( بسته به کیفیت و سختی کار)
 • هزینه شیرآلات کل خانه همراه با دستمزد نصب (بسته به مرغوبیت) 800 هزار تا 7 میلیون تومان

پیمانکاری بازسازی ساختمان

البته همانطور که اشاره شد، هزینه ها متغیر می باشند و با توجه به موقعیت فصلی، جنس متریال و شرایط کاری در مناطق مختلف کشور تعیین می شود. گروه پازل دیزاین اجرای دکوراسیون منزل و بازسازی ساختمان با گروهی مجرب و متخصص آماده بازسازی ساختمان شما با بهترین کیفیت متریال می باشد. در صورت نیاز به بازسازی ساختمان خود و دریافت اطلاعات در خصوص هزینه ها، می توانید از مشاوره ی رایگان متخصصین ما بهره ببرید.

 

جهت دریافت قیمت و مشاوره رایگان با شماره زیر تماس بگیرید:

 تماس با نقاشی ساختمان پازل دیزاین