مراحل بازسازی خانه

امروزه با توجه به قیمت ها و بازار اقتصادی پیش رو، تخریب و از نو ساختن خانه برای هر کسی سخت و دشوار شده است؛ به همین منظور بسیاری از افراد روی به بازسازی خانه ی خود می آورند.

این مهم است که متوجه شوید وقتی یک بازسازی کامل خانه را انتخاب می‌کنید، دقیقا قرار است چه ‌کاری انجام دهید. استفاده از شرکت های مجری بازسازی خانه، مناسب ترین گزینه محسوب می شوند. این شرکت ها با توجه به تخصصی که در این زمینه دارند، علاوه بر طراحی شکیل، هزینه های انجام شده را به حداقل می رسانند.

 

بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم؟

برای نوسازی خانه، ابتدا بایستی نقشه ای دقیق به همراه جزییاتی که قرار است اتفاق بیفتند داشته باشیم. اینکه بخواهیم بدون ایده ای اقدام به بازسازی کنیم، علاوه بر اینکه خروجی قابل قبولی نخواهیم داشت، بلکه به علت عدم پیش بینی، هزینه های گزافی را متحمل خواهیم شد.

نقشه و طراحی سه بعدی، قبل از اینکه کوچک‌ترین اقدامی صورت بگیرد، نما و جلوه ی نهایی فضا را به شما نشان خواهد داد. پس بعد از طراحی، شمایل نهایی ساختمان خود را مشاهده کرده و با دیدی باز اقدام به عمل خواهید کرد. برای طراحی نیاز است که از افراد زبده و مجرب کمک بگیرید، زیرا طراحی فضا بایستی به گونه ای باشد که تمامی اجزاء آن با یکدیگر همپوشانی داشته باشند. زیرا طراح در گام اول سبک و کانسپت فضا را در نظر می گیرد، در همین راستا بایستی تمامی متریال ها و اکسسوری هایی را که در محیط استفاده می کند، با یکدیگر هماهنگ باشد.

برای طراحی و استفاده از ایده های خلاقانه در بازسازی خانه ی خود، می توانید از مهندسان و کارشناسان زبده شرکت پازل دیزاین استفاده کنید. این شرکت با بهره گیری از تیم تخصصی طراحی و اجرا این امکان را برای شما فراهم کرده است تا با حداقل هزینه، بیشترین بهره برداری را داشته باشید.

 

از بزرگترین تغییرات شروع کنید

بزرگترین مورد‌هایی که لازم است بازسازی کنید، عبارتند از تعویض یا تعمیر سقف، تعمیر فونداسیون، مقابله با نفوذ آب، و نصب یا تعمیر پنجره‌ها و دیوارپوش‌ها. پروژه‌های بزرگ ابتدا باید انجام شوند زیرا پروژه‌های بعدی تحت تأثیر آنها قرار می‌گیرند.

با اطمینان از اینکه خانه روی شما خراب نمی‌شود، از کار بازسازی آینده خود محافظت کنید. یعنی پرداختن به بنیاد و هرگونه مشکل ساختاری. فونداسیون را محکم کنید و در مناطقی مانند دیوارهای ضعیف، تیرچه‌ها و تیرهای حمل، تعمیرات اساسی فونداسیون انجام دهید.

سقف را تعمیر یا تعویض کنید. پنجره‌های آسیب دیده جدی را که ممکن است کار بازسازی آینده را تهدید کند، تعویض کنید. اگر آسیب جدی ندید، تعمیر یا تعویض پنجره را برای مراحل بعدی بگذارید.

در مورد سایدینگ هم همینطور. اگر سایدینگ آنقدر آسیب دیده است که امکان نفوذ آب را فراهم می‌کند، سایدینگ را تعمیر یا تعویض کنید. اگر آسیب جدی ندید، آن را برای بعد بگذارید.

مراحل بازسازی خانه

برای تخریب آماده شوید!

چه برایتان خوشایند باشد چه نه، در زمان بازسازی ساختمان باید بخش هایی از خانه را که با پروژه‌های بعدی جایگزین می‌شوند، تخریب کرده و از بین خواهید ببرید. این یک تعهد بزرگ است که بسیاری از صاحبان خانه تا زمانی که پروژه شروع شود نادیده می‌گیرند، سپس شروع به تقلا برای جبران زمان از دست رفته می‌کنند. پس سعی کنید ذهنتان را برای این مورد آماده کنید و تمام یا برخی از قسمت‌های خانه‌ای که بازسازی می‌شود را با احتیاط تخریب کنید. اگر در خانه زندگی نمی‌کنید تا حد امکان تخریب کنید.

هشدار

هنگام تخریب سطوح پوشش داده شده با رنگ بر پایه سرب احتیاط کنید. آزبست یا همان پنبه نسوز، که اغلب در خانه‌های قدیمی رایج است، می‌تواند یک خطر جدی برای سلامتی نیز باشد. این ایده بسیار خوبی است که با یک متخصص تماس بگیرید تا در مورد هر چیزی که شامل آزبست یا رنگ مبتنی بر سرب است کمک کند.

 

پنجره‌ها را در نظر بگیرید

نصب پنجره، چه به صورت کلی یا جزئی، تقریباً همیشه در پروژه بازسازی خانه نقش دارد. نصب پنجره‌های نوساز یا تعویض گاهی لازم و واجب است

 

عایق‌بندی مناسب

عایق‌بندی مناسب

به گزینه‌های عایق‌بندی دقت‌کنید و برنامه‌ریزی کنید که از انواع مختلف برای مناطق مختلف خانه استفاده کنید. بعضی از دیوارها و پشت بام و… نیاز به عایق دارند. حتی می‌توانید از عایق صورتی بین تیرهای نگهدارنده استفاده کنید.

 

ریزه‌کاری‌های بازسازی خانه

قرنیزها، قالب گیری، تزئینات اطراف پنجره‌ها و درها، و عناصر داخلی مانند قفسه کتاب، کمد دیواری، کابینت‌ها و… را فراموش نکنید.

 

نقاشی ساختمان ، کاغذ دیواری و سایر کارهای تکمیلی

در هنگام بازسازی خانه، گروه بازسازی کار نقاشی دیوارهای داخلی، نصب کاغذ دیواری، رنگ آمیزی قالب و تزئینات، یا رنگ آمیزی و آب‌بندی تزئینات را انجام می‌دهند.

 

تمام این پرداخت‌های سطحی با جزئیات باید از آخرین مواردی باشند که در داخل خانه انجام می‌دهید، زیرا این کار می‌تواند به‌بخش‌های دیگر فرآیند آسیب برساند. به عنوان مثال، آیا باید قبل از نصب یا سمباده زدن کفپوش خود رنگ کنید یا برعکس؟ این قابل بحث است. ابتدا قرار دادن کفپوش به این معنی است که ممکن است رنگ روی کفپوش نفوذ کند. رنگ آمیزی ابتدا به این معنی است که سنگ سنباده ممکن است دیوارهای شما را خراش دهد.

نصب کفپوش

 

نصب کفپوش

پوشش نهایی کف شما بسته به اتاق متفاوت است. به‌عنوان مثال، می‌توانید لمینت، چوب سخت، چوب مهندسی شده یا فرش را برای قسمت‌های مختلف نشیمن و اتاق خواب و وینیل، کاشی یا سنگ مرمر را برای حمام و آشپزخانه انتخاب کنید. مهم نیست که چه چیزی را انتخاب می‌کنید، برای نصب کفپوش تا حد امکان در مراحل بازسازی برنامه‌ریزی کنید. این سطح کفپوش شما را از آسیب قابل توجهی نجات می‌دهد.

 

مرحله آخر، نمای خانه

پس از اتمام کار داخلی یا نزدیک شدن به اتمام کار، نوبت به کار بر روی نمای بیرونی خانه می‌رسد. معمولا در اتمام کار به نمای بیرونی و پشت‌بام توجه می‌شود، زیرا ممکن است دیوارها را به‌خاطر نصب پنجره و درهای جدید سوراخ کنید، لوله‌کشی جدید انجام دهید و یا حتی بخواهید سقف شیروانی بگذارید. حتی می‌توانید به اضافه کردن ایوان جلو یا اتاق آفتاب‌گیر نیز فکر کنید.

 

اجرای صفر تا صد نوسازی و بازسازی خانه

بسیاری از افراد که عمل بازسازی خانه خود را به دست افراد آماتور و بدون تخصص داده اند، از هزینه ای معادل تخریب کامل و ساخت مجدد بنا شکایت دارند. آن ها معتقدند که اگر منزل خود را کاملا تخریب کرده بودند و مجددا از پایه می ساختند هم همین هزینه ی بازسازی را پرداخت می کردند؛ اما اکنون همان هزینه را انجام داده اند منتهی با اسکلت قدیمی!

همانگونه که پیشتر عرض کردیم، بحث هزینه بازسازی ساختمان اصل بسیار مهمی است که رعایت آن موجب می شود تا دست کارفرما برای انجام کارهای بیشتر، باز شود. عده ای زیادی از پیمانکاران سودجو هستند که با شعار قیمت پایین بر سر پروژه ها می روند و کار را با هزینه ای پایین تمام می کنند اما با چه کیفیتی؟ ارزش مدیریت هزینه زمانی مشخص می شود که قیمت را در کنار کیفیت با یکدیگر مقایسه کنیم!

گروه پازل دیزاین گروه پازل دیزین با بیش از 15 سال سابقه و دارا بودن افراد متخصص و مجرب پروژه های متعدد بازسازی خانه در تهران و دیگر استان های ایران را به بهترین شکل ممکن و در سریعترین زمان انجام داده است، اگر قصد بازسازی منزل خود را دارید کافیست تا با ما تماس بگیرید.

جهت دریافت قیمت و مشاوره رایگان با شماره زیر تماس بگیرید:

تماس با نقاشی ساختمان پازل دیزاین